Módní diktát

rozepsáno | † 04. 01. 2013 | kód autora: g9h

 Psát o módě může prakticky každý. Každý má přece nějaký ten názor na to, co se právě nosí. Hlavně dívky, ženy, slečny a paní. Málokterou nechává móda úplně chladnou. Vždyť od přírody je ženám dáno to, aby měly pocit, že vzhled je nejdůležitější. Na první dojem klade stále velký důraz většina lidí. Ano a oblečení a móda je také o tom jaký první dojem zanecháme.

Nejsem žádná stylistka, vizážistka a vlastně ani nejsem typ ženy, taková ta shopping girl, jsem snad normální žena, které není tak úplně fuk, co se nosí. Upřímně tento blog vznikl z popudu konečně uvést věci na pravou míru. Nelíbí se mi, jak hodně bloggerek ze sebe dělá módního guru a vnucuje svůj vkus a styl oblékání svým čtenářům. Po projití těchto blogů jsem se rozhodla, že přece musí být někde blog, který nebude kritizovat, odsuzovat, urážet nebo diktovat, co se nosí, co je vkusné a co je kýč. Každá žena je jiná ať již postavou, vkusem, povahou a každá žena má nárok na to, aby si nosila to, co je jí příjemné a co se jí líbí. Jak by dopadl svět, kdyby všichni byli kopií nějaké módní značky? Líbilo by se nám v takovém světě? Myslím, že krása módy je v tom, jak je rozmanitá a dává prostor naší fantazii. 

Toto jaro jsem si přečetla, že nejvíce IN budou pastelové barvy a jemné pudrové odstíny. Vzorek tohoto oblečení jsem po shlédnutí vzala tak nějak na vědomí. Popravdě nic pro mě a čekala jsem, co se z toho vyvrbí. A jak to tak v Čechách bývá módní trendy se sem dostávají poněkud pomalu a když už nějaký tady včas dorazí, většinou nic z toho na živé ženě neuvidíte. (Možná se pletu, nejsem z velkoměsta a lidé tady jsou možná trochu konzervativní.) Nicméně tento hit jsem opravdu za celé toto jaro i léto na nikom neviděla. S výjimkou bot, ty v odstínu nude byly jednu dobu snad všude.  Možná bohužel, protože tyto barvičky jsou hezké a nevtíravé, ale zase na druhou stranu opravdu jen tak někomu nesluší.

Když se dnes rozhlédnu venku všude vidím křiklavé zelené, oranžové a žluté barvy nejlépe v kombinaci černé a šedé. Styl, který udali Vietnamci. Zpočátku se mi to opravdu líbilo, je to zase něco nového a neokoukaného. O neonových barvách v módních časopisech ani na módních serverech nebylo ani slovo. Až zhruba před týdnem vyšel velký článek o tom, že světové celebrity nosí neonky. Páni Češky snad udaly směr v módě! Ale kdepak Vietnamci u nás udávají módní směr. Vím, že s tímhle se mnou většina nebude souhlasit, ale zkuste se na tohle zaměřit a uvidíte. Není se však čemu divit, nejvíce obchodů s oblečením vlastní tato národnostní menšina a myslím, že takové ty mýty, že prodávají nekvalitní věci jsou už dnes opravdu jen mýty. Podívejte se na internet, shopy s oblečením vlastní většinou Češi a oblečení je srovnatelné s tím, co nabízí Vietnamci. A tím nechci říct, že je jejich zboží špatné nebo nekvalitní to vůbec ne. Tak jako je to u všeho prodávaného zboží, všude se najdou nekvalitní výrobky. Internet má to kouzlo oblečení zkrášlit, na fotkách jsou dokonalé modelky, které jsou navíc vyretušované, ale ani proti nim nic nemám ony prodávají oblečení je to jejich práce a některým to jde opravdu dobře! 

Chtěla bych, aby se každá dívka či žena přestala ohlížet na to, co je podle někoho zrovna moderní a svou hlavou a citem se rozhodla, co je moderní pro ni a za tím si stála a se vztyčenou hlavou prezentovala svůj vku...

.... Samozřejmě ne všem se to bude líbit, ale to je snad jasné. Chtěla bych, aby každá byla originál a ne jen kopie. Snad tento článek někomu trošku pomůže uvědomit si, co je vlastně móda a jak je doopravdy krásná a hravá. Pamatujete si, jak jste, když jste byla malá holčička oblékala své panenky? Myslím, že vám bylo jedno, jestli je to zrovna moderní, chtěla jste, aby vaše panenka byla ta nejkrásnější. Proč takhle nezačít oblékat i sebe? Abyste i vy byla podle sebe ta nejkrásnější! Na tomhle přece záleží! Není nic důležitějšího než dobrý pocit ze sebe samé. 

V tomto blogu nenajdete návody, jak se obléknout, najdete zde jen tipy a ukázky pro to, jak dále si sama s módou můžete hrát a sama ji i tvořit.

 


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.